Pri poskytovanú služieb zákazníkom sa môže kľudne stať, že budete vystavovať jednému klientovi aj niekoľko faktúr ročne, prípadne častejšie. Bolo by neefektívne, ak by ste museli každý raz vypisovať údaje ako názov odberateľa, IČO, DIČ, číslo účtu a podobne. Aj na tento problém myslí náš fakturačný systém, aby ste nemuseli robiť opakujúce sa úkony stále dookola.

Ako vytvoriť kontakt?

V našom fakturačnom systéme si môžete vytvoriť pomocou pár klikov profil obchodného partnera, aby ste neskôr nemuseli vypĺňať opakujúce sa úkony znova. Nižšie vám ukážeme, ako na to.

Získajte bezplatný prístup do aplikácie hneď teraz

Registrujte sa a vyskúšajte si našu aplikáciu bez toho, aby ste zadávali platobné údaje z karty.
Sila hesla

Ako sa prihlásite do aplikácie, tak v bočnej lište uvidíte ponuku, ako môžete vidieť nižšie. Kliknite v prvom kroku na možnosť Kontakty a následne na tlačidlo Vytvoriť.

ako vytvorit partnera na generovanie faktur navod_1
Zdroj: Fakturujonline.sk

Následne, uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť nižšie. V rámci nej je potrebné vyplniť Názov kontaktu a ďalšie údaje. Všetky informácie, ktoré vyplníte, sa vám budú automaticky vypĺňať pri generovaní faktúr. Povinný údaj je Názov kontaktu, podľa ktorého budete neskôr do faktúr vkladať informácie. Ako vyplníte údaje, tak stlačte tlačidlo uložiť, ktoré nájdete v spodnej časti obrazovky.

Zaujal vás náš článok? Ostaňme v kontakte!

Odoberajte náš newsletter, aby vám neušli žiadne dôležité informácie...
ako vytvorit partnera na generovanie faktur navod_2
Zdroj: Fakturujonline.sk

Hotovo, akonáhle ste vyplnili informácie o vašom obchodnom partnerovi a stlačili ste uložiť, tak sa vám kontakt uloží. Samozrejme, ak ste spravili nejakú chybu, tak kontakt môžete neskôr kedykoľvek upraviť a znova uložiť. Rovnako, aj keď vystavíte faktúru a načítate kontaktné údaje, tak ich stále budete môcť editovať, ak to bude potrebné a to aj priamo na faktúre či inom doklade.

Ako načítať kontaktné údaje?

Načítanie samotných kontaktov na faktúre je jednoduché a intuitívne. V procese generovania dokladu, stačí na karte Odberateľ kliknúť na rozbaľovacie menu a vybrať partnera, ktorého údaje chcete načítať. Ako na neho kliknete, tak sa automaticky predvyplnia údaje, ktoré ste o ňom uložili v kontaktoch.

ako vytvorit partnera na generovanie faktur navod_3
Zdroj: Fakturujonline.sk

Zdielať: