Ak aktívne používate našu aplikáciu, tak ste mohli v uplynulých dňoch postrehnúť, že sme do nej pridali nové funkcie. Ešte v priebehu marca sme pridali funkciu duplikovania faktúr (a ďalších dokladov). Pomocou tejto funkcie môžete duplikovať existujúce faktúry a to doslova jedným kliknutím.

A hoci od pridania vyššie spomínaného nástroja ubehli približne 3 mesiace, tak na pozadí sme aktívne pracovali na pridaní ďalších funkcií. Výsledkom toho sú dve novinky, ktoré sú dostupné v rozhraní aplikácie od dnešného dňa. Prvou z nich je export faktúr v XML formáte pre účtový program Pohoda. Druhou funkciou je možnosť vygenerovania QR kódu a jeho pridanie na faktúru. Váš zákazník nebude tak musieť vypĺňať manuálne číslo účtu a ďalšie platobné údaje, stačí zosnímať kód mobilom a potvrdiť platbu.

Získajte bezplatný prístup do aplikácie hneď teraz

Registrujte sa a vyskúšajte si našu aplikáciu bez toho, aby ste zadávali platobné údaje z karty.
Sila hesla

Pridali sme export faktúr pre Pohodu a možnosť vygenerovania QR kódu pre platbu

Ako vygenerovať export pre Pohodu

Vygenerovania exportu pre Pohodu je jednoduché. Funkcia funguje veľmi podobne, ako zálohovanie dokladov. Otvoríte si zoznam vygenerovaných dokladov a označíte tie, pre ktoré chcete vytvoriť XML feed.

Následne vo vrchnej časti výpisu vystavených dokladov kliknite na možnosť „Pohoda“. Potom dôjde k vytvoreniu XML súboru k vygenerovaným dokladom. Tento súbor môže následne váš útočník nahrať do účtovného programu Pohoda bez toho, aby musel doklady manuálne prepisovať.

Zaujal vás náš článok? Ostaňme v kontakte!

Odoberajte náš newsletter, aby vám neušli žiadne dôležité informácie...
export faktur pre pohodu XML funkcia fakturacnej aplikacie
Zdroj: Fakturujonline.sk, ako vygenerovať XML feed pre pohodu z vystavených dokladov

Ako pridať QR kód na faktúru

Pridanie QR kódu na faktúru je veľmi jednoduché. Uvedomujeme si, že nie každý chce pridať QR kód na faktúru a preto ide o voliteľnú funkciu. V procese vystavovania faktúr na karte „Faktúra“, stačí odškrtnúť políčko „Povoliť generovať QR kód“.

fakturacna aplikacia podpora QR kodu a jej vygenerovanie
Zdroj: Fakturujonline.sk, ako pridať QR kód na faktúru či iný doklad

Potom faktúru vystavte, ako ste to robili doteraz. Automaticky vám následne pribudne QR kód na faktúru. Potom ho stačí už len zosnímať a skontrolovať, či došlo k načítaniu údajov ako je na faktúre.

Ak došlo k správnemu načítaniu platobných údajov, tak môžete v mobilnej aplikácii odkliknúť uhradenie dokladu.

Pre koho sú funkcie dostupné?

Funkcie sú dostupné pre každého používateľa s aktívnym predplatným a to bez ohľadu na to, aké predplatné máte. Noví používatelia si môžu túto funkciu vyskúšať v rámci predplatného zadarmo.

V prípade, ak by vám v našej aplikácii chýbali nejaké funkcie, dajte nám vedieť, dorobíme ich.

Zdielať: